Tekenen: Zwart-Wit
Ontdek het tekenen in zwart-wit. In deze cursus, die geschikt is voor alle niveaus, experimenteer je met verschillende materialen zoals potlood, houtskool en inkt, verken je uiteenlopende technieken en ontwikkel je een scherper oog voor lijn, toon en contrast.
Lees verder onder het grijze blok
Prijs voor 8 les(sen)
|
t/m 20 jaar |
€ 207,00 |
|
vanaf 21 jaar |
€ 276,00 |
- Cursus
- Niveau: Alle niveaus
- Leeftijd: 18 t/m 99 jaar
Deze cursus kun je op onderstaande locatie(s) en tijd(en) volgen
|
Donderdag
10:00 - 12:30 uur
24-09-26 t/m 19-11-26
|
Alexandra Roozen
|
|||
|
Zondag
10:00 - 12:30 uur
27-09-26 t/m 22-11-26
|
Alexandra Roozen
|
Van de subtiele gelaagdheid van grijstonen tot de directheid van een heldere lijn: werken in zwart-wit biedt verrassend veel mogelijkheden.
Aan de hand van opdrachten onderzoek je tijdens de lessen uiteenlopende thema's en benaderingen. Zo ontdek je welke materialen, technieken en werkwijzen jou aanspreken.
Je docent is beeldend kunstenaar Alexandra Roozen. Tekenen is voor haar een constante bron van inspiratie en experiment. Zwart-wit speelt ook in haar werk een grote rol.
Wat ga je doen?
Je werkt met diverse zwart-wit tekenmaterialen — potlood, grafiet, krijt, fineliner, inkt, markers en houtskool — en ontdekt hoe papiersoort en materiaal elkaar beïnvloeden. Bij elke opdracht staat één materiaal centraal. Via thematische opdrachten onderzoek je lijnvoering, toonopbouw en compositie, en maak je bewuste keuzes in je beeld.
Wat leer je?
• Je verdiept je tekenvaardigheid in zwart-wit
• Je leert werken met verschillende materialen en technieken
• Je ontdekt hoe lijn, toon en contrast een beeld beïnvloeden
• Je onderzoekt welke vormen van tekenen het beste bij jou passen
Na deze cursus
• Heb je je beeldtaal verder ontwikkeld
• Ben je bewuster van lijn, toon en compositie
• Weet je beter welke materialen en technieken bij je passen
Voor wie is deze cursus?
Voor beginners die de basis willen verkennen én voor gevorderden die hun werk willen verdiepen of een nieuwe impuls zoeken. Je werkt op je eigen niveau en krijgt individuele begeleiding die aansluit bij jouw ontwikkeling.
Hoe ziet een les eruit?
Je werkt in een ateliersetting aan opdrachten rond verschillende thema's. De docent reikt inspiratiebronnen en nieuwe invalshoeken aan. Tijdens het werken is er ruimte voor individuele begeleiding, afgestemd op jouw vragen en interesses.
Waarom kies je voor deze cursus bij SKVR?
• Les in een inspirerende omgeving
• Overzichtelijke groepsgrootte
• Persoonlijke begeleiding van de docent
Goed om te weten
• Na inschrijving ontvang je een materialenlijst
• Je neemt zelf je materialen mee naar de lessen
• Bij elke opdracht wordt een specifiek tekenmateriaal uitgelicht
• Verschillende papiersoorten maken deel uit van het onderzoek
Meld je aan
Zin in zwart-wit? Schrijf je nu in.