Zonder het ontstaan van abstractie, de toepassing van brons en de uitvinding van de lift zouden schilderkunst, beeldhouwkunst en bouwkunst er nu heel anders uitzien! Hoe speelt het werk van ‘revolutionaire’ kunstenaars en architecten als Leonardo da Vinci, Marcel Duchamp en Ludwig Mies van der Rohe hierin een rol? Patricia laat je met fantastische verhalen de revolutie in de kunst ontdekken. En meer. Vergroot je kennis over de rol van:
- Glas en porselein
- Het exotische
- Abstractie en Readymade
- Brons en ijzer
- De machine en de lift
- Oorlogen en revoluties
In deze reeks draait het om uitvindingen, technieken en ideeën die van grote invloed zijn geweest op de ontwikkeling van de kunsten. Zowel praktische en technische innovaties als verschijnselen buiten de kunstwereld. Denk hierbij aan de ontdekking van onbekende streken met ingrijpende gevolgen voor de maatschappij én voor de kunst.
Extra bij deze cursus:
Volg je deze cursus op locatie Het Nieuwe Instituut? Het museum voor architectuur, design en digitale cultuur opent haar archieven. Tijdens een exclusieve rondleiding krijg je een kijkje in de schatkamer van het museum.
Voor wie is deze cursus?
Voor iedereen die meer wil genieten en weten van de geschiedenis van de kunst en kunstenaars.
Heb je de 1e reeks gemist? Geen probleem, deze 2e reeks ga jij met plezier en grote belangstelling volgen.
Hoe ziet een les eruit?
Iedere les word je ondergedompeld in verhalen over de kunstgeschiedenis en omwentelingen.
Waarom kies je voor deze cursus bij SKVR?
- Docent Patricia Huisman weet van elk tijdperk en elk thema het verhaal achter de kunst te vertellen.
- De lezingen zijn toegankelijk voor iedereen met interesse voor kunst.
- De lezingen maken deel uit van de serie Kunstverkennen. Volg ze allemaal.
- Volg je deze cursus op de locatie Het Nieuwe Instituut dan krijg je een exclusieve rondleiding door het archief van dit museum.
Goed om te weten. Dit zijn de 6 cursusdata in 2026:
- 3x in november: op donderdag 12, 19 en 26 november
- 3x in december: op donderdag: 3, 10 en 17 december
Na deze lezingen
Krijg je geen genoeg van de vertelkunst en kennis van Patricia Huisman? Snappen we. We bevelen van harte ook haar andere lezingen aan.
Meld je aan
Verheug je je nu al op de eerste lezing in het najaar? Schrijf je dan snel in.